نان سالم، تازه، کامل

محصولات سه نان

محصولات این کارخانه در حال حاضر شامل ١٨ نوع نان می شود.محصولات این کارخانه هر روز در حال تکامل و توسعه می باشند.

انواع محصولات سه نان:

 

1.نان تست طلایی:

نوعی نان ورقه شده انگلیسی است که با قرار دادن آن کنار حرارت ،برشته شده اصلا معنی واژه تست در زبان انگلیسی برشته و سرخ شده در برابر حرارت می باشد .برای وعده صبحانه در اکثر نقاط دنیا از نان تست استفاده می شود .

 2.نان تست روگن:

این نان از آرد چاودار تهیه شده و شبیه نان تست می باشد.

 

3.نان تست سبوس:

این نان از آرد گندم و سبوس تهیه می گردد.  به طور کلی تمام قسمت های فعال و زنده گندم در پوست (سبوس) آن جمع شده است.

4.نان تست آفتابگردان:

 این نان به دلیل داشتن مغز تخمه آفتابگردان منبعی غنی از فیبر ویتامین E.و ویتامین B میباشد. الخصوص ویتامینE .ویتامینE دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و در عملکرد کلیه سلولها موثر است.

 

5.نان جو:

.این نان مخلوطی از آرد گندم+آرد جو+سبوس میباشد. رمز اصلی ارزش غذایی بالای نان جو در وجود مقادیر زیادی فیبر های غذایی در دانه جو می باشد

6.نان چاباتا:

این نان ،نان محبوب کشور ایتالیا است که به خاطر عطر و طعم مطبوعش در اکثر کشور های دنیا محبوبیت دارد .در اروپا نان چاباتا را نان سلامتی می نامند .

 

7.نان کوکه:

این نان مخلوطی از آرد گندم و عصاره مالت است.مالت روی قوام خمیر ، سرعت تخمیر ، حجم نان ، قهوه ای شدن و تورم و ژلاتینه شدن تاثیر دارد.

 

8.نان همبرگری:

این نان بسیار نرم و انعطاف پذیر است و قابلیت جویدن آن بسیار راحت می باشد و جهت تهیه انواع برگر مناسب است و ماندگاریش نسبت به نان های دیگر بالاست.

 

9.نان زمل:

این نان جزء نان هایی است که در جنوب کشور اتریش و آلمان به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرد و در ایالت بایرن در جنوب آلمان  به معنی نانک می باشد.

 

10.نان گردویی:

این نان به دلیل داشتن گردو و کشمش و آرد گندم و عصاره مالت یک وعده غذایی کامل به حساب می آید.  گردویی نانی  بسیار مناسب جهت مصرف در وعده غذایی صبحانه و یا میان وعده های غذایی می باشد.

 

 

11.نان بروتشن کشمشی:

در زبان آلمانی این نان به معنی نانک می باشد. بروتشن کشمشی  جایگزین مناسبی به جای کیک و بیسکوییت می باشد.

 

12.  نان گرده سبوس:

 این نان با طعم بربری اصل تولید می گردد و به دلیل داشتن سبوس فواید ذکر شده را داردوجهت بیماران دیابتی موثر است .

 

13.نان دهکده:

این نان تا حدودی مشابه نانهای روستایی میباشد.بافت بسیار نرم و طعم آن بسیار لذیذ می باشد و در تمام وعده های غذایی، الخصوص صبحانه می توان از این نان استفاده کرد.

 

14.نان چند غله:

این نان با دارا بودن توازنی دقیق از انواع دانه و غلات امکان استفاده از نانی خوشمزه و سالم را فراهم کرده است. استفاده از این نان می تواند برای همه سنین مفید می باشد.

 

15.نان زعفرانی:

 این نان بسیار خوش طعم ،خوش عطر ،خوش رنگ می باشد. علاقه مندان به استفاده از نان شیرین می توانند از این نان جهت صبحانه ومیان وعده استفاده کنند. زعفران به دلیل داشتن خواص دارویی بسیار  اهمیت دارد.

 

16.نان خرمایی:

افرادی که می خواهند یک عصرانه مقوی وسالم را با قند طبیعی استفاده کنند بهتر است این نان را تناول نمایند.نان خرمایی نان بسیار مقوی است به دلیل داشتن میوه خرما.

 

17.نان زیتون:

نانی است لذیذو به دلیل داشتن میوه زیتون مکمل خوبی برای تمام وعده های غذایی میباشد.

زیتون سر شار از اسیدهای چرب مفید برای بدن است وهمچنین سرشار از سدیم و ویتامین های AوE وآهن می باشد

 

18.نان باگت:

نوعی نان فرانسوی است ، میتوان این نان را برش زده وهمراه با غذا میل کرد .نان باگت به داشتن رویه تردو طعم مطبوع معروف است.

 

 

+   علیرضا زارع ; ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/۳٠

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir